Jak zdjąć ten element ?

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Jak zdjąć ten element ?

Postautor: color1 » 03 cze 2011, 17:19

Czy ma ktoś schemat albo jakiś opis techniczny, jak zdjąć (gdzie są wkręty albo zatrzaski) ten element kokpitu wskazany na rysunku ? W jednym z nawiewów wypadła mi z zawiasu pozioma "blaszka" kierunkowa przez co blokuje mi się manetka kierunku pionowego nawiewu, a nie chce mi się do serwisu gnać... jeśli to nie jest skomplikowana procedura to sam poprawię co trzeba, oby nie było konieczności rozkręcania całej deski... no i nie chcę czegoś uszkodzić.

Obrazek
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: soul » 03 cze 2011, 18:04

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: color1 » 03 cze 2011, 23:26

thx
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: marcinK » 16 lip 2012, 17:28

A może ktoś podpowie jak zdjąć osłony plastikowe na klapie bagażnika - te od środka samochodu.
A tak przy okazji , gdzie można dotrzeć do instrukcji , z rysunkami jak poszczególne podzespoły, elementy są mocowane (servce manual) ??
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: kasia_mm » 16 lip 2012, 17:44

wydaje mi się ze na kia-hotline.com - ja jednak ciagle nie mam pewnosci czy kazdy moze sie tam zarejestrowac i samodzielnie sobie po swoim VINie sprawdzac wszystko? Soul?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: soul » 16 lip 2012, 18:01

VIN jest do niczego nie potrzebny.
Dostępne jest bo być musi-dla każdego.
...a do zdjęcia tapicerki tylnej klapy rysunki są niepotrzebne bo wystarczy spojrzeć i wszystko będzie jasne.
Obrazek

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: marcinK » 16 lip 2012, 18:25

No to lecę do garażu i oczy wytężam :)
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: oovoo » 16 lip 2012, 22:38

Soul nagrałbyś jak to szukać poglądowo na tym hotline bo ja co rusz nie mogę dojść jak tam szukać i chyba jestem za bardzo tępy bo mi nigdy nie udało się tam czegokolwiek znaleź :wmur: Próbowałem kilka razy i albo mnie wywalało albo jakieś inne problemy pokazywało

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: marcinK » 16 lip 2012, 22:40

No cóż, wytężałem wzrok i dostrzegłem (jak z resztą wcześniej też) 2 śrubki i nic więcej. Polegając na podpowiedzi, że "wszystko widać" - odkręciłem je i dalej "odrywać" na ślepo (bo jakoś jednak nic nie było widać) tapicerkę.
Podrzucę zdjęcia , żeby jednak następni nie dali się podpuścić jak ja, że widać, bo owszem widać, ale dopiero jak się rozbierze (czytaj oderwie).
Jak można się domyśleć, jest potrzeba zachowania odpowiedniej kolejności "odrywania" plastików, której kolejności jak się nie zachowa, to można trochę elementów połamać, co zostało przeze mnie dokonane, bo niestety tej informacji mi brakowało.
Na szczęście tylko mało istotne kołki, ale jednak :(
I przy okazji , dzięki Kasiu za info o hot line. Ale niestety mam problemy takie same jak przedmówca :(
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: soul » 16 lip 2012, 22:47

Oczywiste jest , że są plastykowe kołeczki rozporowe a do tego trzeba mieć szeroki płaski śrubokręt okręcony taśmą lub dedykowany wyjmak, że się tak wyrażę.
Przy pierwszym razie zawsze się kilka może zniszczyć.
Kolejność nie ma znaczenia, trzeba to robić z czuciem ale pewnie.
Obrazek

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: marcinK » 16 lip 2012, 22:49

No właśnie najważniejsza jest kolejność, niestety. Śruby są na jednym elemencie i po odkręceniu ich, sugerują (przynajmniej ja tak pomyślałem), że ten element odpina się jako pierwszy, a okazuje się , że jako ostatni. Ot i cała tajemnica. Przy odwrotnym wyjmowaniu można co nieco połamać. Żadnych specjalnych przyrządów też nie trzeba , tylko odpowiednia kolejność, przy założeniu , że ma się to "czucie" :)
Odebrana po 178 dniach:)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: marcinK » 17 lip 2012, 16:26

Obiecane zdjęcia podczas zdejmowania "tapicerki" tylnej klapy. Ważne jest zachowanie kolejności demontażu. Ponieważ jest kilka śrub, które są niewidocznie (dopiero po demontażu elementu poprzedniego jest dostęp do nich). Zaczynamy od góry, czyli od osłony trzeciego światła stopu , następnie boki a na koniec cała dolna osłona. Jeśli będziemy postępować odwrotnie to można połamać plastiki, bo kołki są bardzo ciasne i dosyć dużej siły trzeba przyłożyć, żeby je wyjąć. Więc jeśli nie wiemy gdzie trzyma kołek, możemy natknąć się na śrubę, która puścić nie chce (ale za to plastik puszcza).
Załączniki
3.jpg
Pod zdejmowanymi osłonkami bocznymi znajdują się następne śruby, których normalnie nie widać i dlatego należy zachować kolejność jak na zdjęciach.
2.jpg
Zdjęta osłona odkrywa nam NIEWIDOCZNE dwie śrubki (zaznaczone strzałką) i po odkręceniu ich "odrywamy" dwie boczne osłonki, są już wtedy tylko na kołki.
1.jpg
W pierwszej kolejności zdejmujemy górną osłonę (trzeciego światła stop). Osłonka nie jest przykręcana, tylko na kołki plastikowe, więc można śmiał ciągnąć, ale "z wyczuciem"
Odebrana po 178 dniach:)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: marcinK » 17 lip 2012, 16:31

No cóż , zdjęcia zostały wklejane po kolei jak leci robota. Niestety załadowały się na odwrót , inteligentne.
Dobrze , że opisów nie przemieszało :(
Załączniki
4.jpg
Na koniec odkręcamy śrubki zaznaczone na foto (oraz te dwie , które widać cały czas w samochodzie jak otwieramy bagażnik). Reszta osłony jest na kołki (ciasne).
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
kenez1
Uzależniony
Posty: 168
Rejestracja: 23 sie 2019, 01:31
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 d 2012
Lokalizacja: southampton UK

Re: Jak zdjąć ten element ?

Postautor: kenez1 » 11 lis 2019, 22:31

Dzięki za te foty. Musiałem dostać się do kabelków żeby kamerkę zmienić i na 100% bym wyłamał te plastiki. Po zerknięciu tutaj mam wszystko w całości.


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap