bagażnik dachowy

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: bagażnik dachowy

Postautor: Mariusz W » 25 sty 2011, 18:53

soul pisze:...Nie obawiaj się wpinając 6 kabli nie popsujesz silnika czy zawieszenia Bagażnik dachowy masz? O gwarancję się nie bałeś?

Ale Ty soul "złośliwy jesteś" nikt nie jest DEBILEM i wie że to prosta czynność i że silnika czy zawieszenia nie uszkodzi <zły> tylko interpretacja gwarancji przez serwis może być cokolwiek inna dla montażu bagażnika ,a wpinaniu nowego urządzenia w obwód elektryczny również . Nawet zmiana żarówek na inny typ może być przez serwis inaczej zinterpretowana i potem jak się przydarzy awaria instalacji nie mająca z tym związku to serwis wykluczy gwarancję producenta bo ....
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: bagażnik dachowy

Postautor: soul » 25 sty 2011, 19:14

Nie "jestem złośliwy" tylko staram się Tobie pomóc.
Masz takie obawy przed zrobieniem czegokolwiek?
To Twoje auto a nie gwarancji.
Jeśli mowa o gwarancji ( niby 7 lat a tak na prawdę 3 lata)to jest to jedna wielka lipa-uwierz mi, że jak coś będzie nie tak to KMP się w 90% przypadków wypina i możesz się sądzić do woli.
Nie modyfikujesz mechanicznie jednostki napędowej czy oprogramowania ecu.
Auto jest fabrycznie przystosowane do haka i ma technologiczne otwory aby go zamontować. Wiązki nie tniesz. Hak i jego instalacja nie generują sygnałów czy ....czegokolwiek.
Obrazek

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: bagażnik dachowy

Postautor: color1 » 25 sty 2011, 19:21

excile pisze:a ktos moze nabyl juz ten bagaznik http://allegro.pl/aerobar-alu-bagaznik- ... 25658.html ?
pzdr


no ten pierwsza klasa z wyglądu :) ale mam pytanko do tych co praktycznie wykorzystywali bagażniki dachowe. ten oferowany powyżej ma udźwig 50 kg w odróżnieniu do standardowych nakładanych od góry (thule i inne) z limitem do 100 kg - pomijam masę np. box-a z zawartością, ale w czasie jazdy przeciążenia i nacisk od aerodynamiki mogą być pokaźne - czy zatem te 50 kg z przeznaczeniem na box + bagaż + np. 3 pary nart to nie za mało ? w ofercie nie dopatrzyłem się, aby toto miało jakikolwiek atest.

- co sądzicie ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: bagażnik dachowy

Postautor: dealer » 25 sty 2011, 22:54

color1 pisze:- co sądzicie ?

wygląda dobrze, jednak wydaje mi się, że szerokość belki 75 mm to trochę dużo ja bym sie bał czy dobiorę do tego jakiś uchwyt na cokolwiek, poza tym narty zwłaszcza modne dzisiaj mają wiązania przykręcane do płyty i całość jest dopiero przytwierdzona do deski (albo jakoś podobnie :) )generalnie jedna narta na wysokość ma około 7 cm i więcej w zależności od wiązania i przed samym wyjazdem przy zakładaniu nart na dach może się okazać, że coś tam zawadza o dach a to fajne nie jest
uprzedzając pytanie wiem, że niektóre uchwyty do nart trzymają deski pod kątem do powierzchni dachu :D i może to jest rozwiązanie ale bez przymierzenia nie da rady potwierdzić, że będzie pasowało
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: bagażnik dachowy

Postautor: color1 » 26 sty 2011, 00:31

dealer pisze:wygląda dobrze, jednak wydaje mi się, że szerokość belki 75 mm to trochę dużo ja bym sie bał czy dobiorę do tego jakiś uchwyt...


element mocujący od box-a thule (power-grip) umożliwia montaż na belkach do 80 mm właśnie typu aero, ale patrząc na masę samego box-a - ok 16kg wzwyż, to belki jednak trochę ograniczają...
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: bagażnik dachowy

Postautor: Mariusz W » 26 sty 2011, 09:52

Apropo montażu box-u na takich belkach aero owszem fajnie wyglądają i może mniej szumią podczas jazdy ale :
Po pierwsze jak już ktoś wspomniał "nośność" dobra para nart potrafi ważyć nawet ok 8kg (np. moje ATOMIC) x 5 osób + kijki + waga boxu ok 17 kg + ewentualnie kaski itp. i już maż ok 60-65 kg czasami wkładają tam też buty narciarskie jak box jest większy ,a widzałem niektórych nawet z dwoma box-ami na dachu i tu już jest problem..
Po drugie ja mam np. box NORAUTO i żeby go przymocować muszę założyć takie specjalne szekle od spodu belki do box-u one mają ok 6 cm wysokości przy moich belkach i tak muszę uważać żeby dachu nie porysować a jakby belki miały być tak nisko jak w aero to miałbym jeszcze większy problem.
Reasumując wszystko zależy od tego co będziesz na tych belkach wozić (box ,uchwyty na narty, bagażnik rowerowy) i jaki jest sposób montażu tych dodatkowych akceroriow.
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 30 sty 2011, 20:39

Ja mam takie pytanie - jak poprawnie zamontować bagażnik i box na naszej kijance? Box ma być możliwie równoległy do jezdni a nasze relingi dość mocno opadają ku tyłowi, co może spowodować montaż boxu "nosem" do góry... :?:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: wentyl » 31 sty 2011, 00:13

Odradzam kupno tych belek bagażnikowych aero. Właśnie się na nie "naciąłem". Wyglądają super i pasują do Sportage, ale na tym ich funkcje użyteczne się kończą ;) . Feler w tym, że ich montaż w otworach relingów zintegrowanych powoduje, że belki te tylko nieznacznie unoszą się ponad dachem. Tylna belka niemal go dotyka (prześwit max 2cm). Jak już się chyba domyślacie żadnego nowoczesnego boxa na to nie założycie. Większość boxów ma teraz systemy mocowania typu szczękowego. Bardzo szybko się to montuje, ale takie szczęki weszłyby w dach auta :lol: gdyby chcieć zamontować na belkach aero. Przymierzałem chyba z kilkanaście różnych boxów i żaden nie podszedł. Może jedynie taka "trumna" starszego typu z systemem mocowania na "zakładkę" by spasowala, ale oczywiście tylko płaskodenna, bo taka z wgłębieniami na belki już dotyka dachu. Zacząłem więc szukać czegoś na tzw. "wsuwkę", bo te belki aero mają rowki. Ale boxów chyba nie ma z takim systemem, tylko bagażniki rowerowe i narciarskie. Z bagażników narciarskich znalazłem tylko jeden wystarczająco wysoki, który po zamontowaniu dawałby szansę, że narty nie będą dotykać wiązaniami dachu samochodu. Z nim jednak był inny szkopuł. Bagażnik był na sześć par nart, czyli dosyć szeroki. To jednak okazało się jego wadą, ponieważ belki aero są łukowate a bagażnik prosty i dość długi, a więc ciężko byłoby go wsunąć w rowek bez naginania. Montaż praktycznie niemożliwy bez stosowania dodatkowych podkładek lub czegoś podobnego na końcach bagażnika, żeby zniwelować krzywiznę. Po tych różnych doświadczeniach z belkami aero kupiłem zwyczajne proste belki Thule i adaptery do mocowania na Sportage i moje kłopoty się skończyły :) A te śliczne belki aero zostały mi chyba tylko jako element tuningowy ;) bo rzeczywiście fajnie wyglądają. Jednak pomimo nazwy aero są bardzo głośne i dają znać o sobie (gwiżdżą) już przy prędkości 80km/h. Przy 130km/h noga sama schodzi z gazu, żeby uniknąć tego hałasu generowanego przez belki aero :lol:
Podobnie jak jaro zastanawiałem się nad równoległym (do jezdni) zamontowaniem boxa. Pozostaje chyba tylko ustawienie minimalnego dla boxa rozstawu belek. Wtedy różnica poziomów belek jest również najmniejsza. Może można coś jeszcze "poczarować" na adapterach mocujących belki do relingów. Generalnie to zadanie może być całkiem poważnym wyzwaniem ;)
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: bagażnik dachowy

Postautor: color1 » 31 sty 2011, 13:32

No to lipa z tym aerobarem, ale dzięki za recenzję gdyż przymierzałem się do zakupu. Faktycznie mocowanie thule power-grip mogłoby uszkodzić dach, chociaż... tylko 2 cm z tyłu ?
Tymczasem znalazłem alternatywę:
http://interpack-sklep.pl/PRORACK_Whisp ... y-279.html
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Raf1
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:52
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 XL + dach+Ikluczyk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: Raf1 » 31 sty 2011, 14:06

Wydaje mi się , że belka jest za szeroka (85mm) - w boksach Thule max szerokość belki jest podawana jako 80mm

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 31 sty 2011, 18:57

color1 pisze:No to lipa z tym aerobarem, ale dzięki za recenzję gdyż przymierzałem się do zakupu. Faktycznie mocowanie thule power-grip mogłoby uszkodzić dach, chociaż... tylko 2 cm z tyłu ?
Tymczasem znalazłem alternatywę:
http://interpack-sklep.pl/PRORACK_Whisp ... y-279.html



Tylko ta cena... :strzelac:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: bagażnik dachowy

Postautor: color1 » 31 sty 2011, 19:50

jaro pisze:Tylko ta cena... :strzelac:


Na allegro za 590, co z resztą też zdecydowanie za drogo...
- jest kompatybilny z kilkoma thule (np. atlantis, pacific)
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Re: bagażnik dachowy

Postautor: roman344 » 31 sty 2011, 23:47

wentyl pisze:Odradzam kupno tych belek bagażnikowych aero. ...

Wielkie dzięki, bo już chciałem zaoszczędzić i kupić to cudo.. :w łeb:
1.7 L 1/2"skóra"

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: wentyl » 31 sty 2011, 23:59

Ja właśnie tak zaoszczędziłem :( że musiałem później kupić drugi bagażnik. Ale oryginał Thule (niestety nie taki śliczny jak to aero) na szczęście też udało mi się kupić po dość atrakcyjnej cenie (500zł). A te belki aero to chyba rzeczywiście założę sobie jako stateczniki aerodynamiczne w ramach tuningowania Sportage :lol: bo auto naprawdę fajnie z nimi wygląda :)
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: bagażnik dachowy

Postautor: color1 » 01 lut 2011, 00:13

Do 'wentyl'a" : pozwoliłem sobie zacytować część Twojej wypowiedzi wysyłając maila do producenta, który bardzo zachwala te belki informując jednocześnie że są kompatybilne z większością box-ów. Wstępnie dopytałem parę dni temu czy w Sportage z box-em Thule i mocowaniami szczypcowymi (power-grip) sprawdzają się te belki i uzyskałem zapewnienie że jak najbardziej - a tu nagle taki zonk! Ciekawe co odpisze :)
Fakt, na pierwszy rzut oka wydaje się że zamocowane są za nisko aby elementy mocujące nie haczyły - ale skoro potwierdzasz to rzeczywiście tak jest, a jako gadget tuningowy to ja się raczej na to nie piszę :)
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: wentyl » 01 lut 2011, 00:58

color1 - producent belek aero zapewne potwierdzi Ci,
że są kompatybilne z większością box-ów
I prawdopodobnie będzie to prawda. Na te belki chyba pasuje większość boxów z mocowaniami typu power-grip. Rzecz jednak w tym, że boxy dadzą się bez problemu zamocować tylko wtedy, gdy same belki nie są zamontowane na relingach Sportage (i prawdopodobnie ix35 również), które są bardzo niskie. W przypadku wyższych relingów (wydaje mi się, że widziałem te belki aero u kogoś na nowej Octavii) pewnie nie będzie problemów z montażem boxa z uchwytami szczękowymi. Ale na Sportage tylna belka aero niemal leży na dachu i chyba żadne szczypce od boxa tam się już nie wcisną. Zresztą przyjrzyjcie się uważnie na tym zdjęciu ix35 http://allegro.pl/aerobar-alu-bagaznik-na-reling-kia-sportage-2010-i1419625658.html jak niewiele miejsca jest pomiędzy belką a dachem. W Sportage jest podobnie albo jeszcze niżej. Kilku sprzedawców, którzy chcieli mi sprzedać boxa Thule, dość szybko skapitulowało po krótkiej wizji lokalnej :lol: Ale zaraz potem ci bardziej wytrawni "salesi" chcieli mi taniej do kompletu sprzedać także nowe belki Thule :) W końcu to ja skapitulowałem :)
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 01 lut 2011, 15:02

skupiliscie sie na boxie dachowym. jednak przy zalozeniu ze chcemy przewozic np. dluzyzne, listwy podlogowe, jakas paczke itd to te areo powinny wystarczyc?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 01 lut 2011, 20:19

Mariusz W pisze:Witam.Belki bazowe kupiłem na allegro za 245,00 PLN pasują i łatwo się montują
tutaj link http://moto.allegro.pl/bagaznik-alumini ... 20353.html


Ja dzisiaj kupiłem też ten bagażnik i podobnie jak Mariusz zastrzegłem sobie możliwość zwrotu. Box już także mam wybrany ale ostatecznie zdecyduję jak do sklepu podjadę z założonym bagażnikiem. Wybrałem coś takiego:http://allegro.pl/box-xtreme-400-czarny-blyszczacy-pruszkow-boxy-i1439114079.html
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: bagażnik dachowy

Postautor: color1 » 02 lut 2011, 02:38

wentyl pisze:color1 - producent belek aero zapewne potwierdzi Ci,


cytuję:
#
Witam! Same belki są bardzo ciche, co zresztą widać po kształcie. W niektórych autach aerodynamika samochodu wpływa na to, że po założeniu belek na dach słychać świst. Po założeniu np. boxa na belkach szum ustaje.
Jeśli chodzi jednak o montaż boxa typu atlantis 600 to może być problem ponieważ jest bardzo mała odległość między dachem, a belką.
#

Nie będę komentował logiki wypowiedzi, ale ciekaw jestem z jakim box-em robili testy skoro wcześniej dostałem odpowiedź:

#
Witam! Bagażnik jest testowany tylko przez naszą firmę oraz przez naszych zadowolonych klientów J. Sprzedaliśmy ich naprawdę dużo i nigdy nie mieliśmy z nim problemów. W myśl prawa atest nie jest wymagany do użytkowania bagażnika, mimo tego oddaliśmy bagażnik do testów i czekamy na certyfikat.
Belki nadają się do większości boxów, których mocowanie jest w stanie objąc belki o szerokości 7,5 cm
#

Pfff...
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 02 lut 2011, 15:04

jaro pisze:
Mariusz W pisze:Witam.Belki bazowe kupiłem na allegro za 245,00 PLN pasują i łatwo się montują
tutaj link http://moto.allegro.pl/bagaznik-alumini ... 20353.html


Ja dzisiaj kupiłem też ten bagażnik i podobnie jak Mariusz zastrzegłem sobie możliwość zwrotu. Box już także mam wybrany ale ostatecznie zdecyduję jak do sklepu podjadę z założonym bagażnikiem. Wybrałem coś takiego:http://allegro.pl/box-xtreme-400-czarny-blyszczacy-pruszkow-boxy-i1439114079.html



a mozna prosic o fotke z tym bagaznikiem?
nie chcialbym go juz nigdy zdejmowac gdy raz zaloze ;))
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: bagażnik dachowy

Postautor: Mariusz W » 02 lut 2011, 18:45

Wejdź sobie na GALERIE MOJA KIJANKA SIRIUS SILVER i tam masz wszystkie fotki z bagażnikiem również :)
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap