Sportage od aBARTh

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 26 lut 2011, 11:50

w zasadzie zgadłeś. to Rusinski Wierch http://www.rusin-ski.pl choć to traktowane jest jako Bukowina, a nie Białka. Stok full wypas, mało ludzi (szczególnie 9-13). Dla osob co jeźdzą początkująco lub chcących pojeździć rekreacyjnie IDEALNE miejsce. Można i szeroko pojeździć i poprzycinać na krawędzi. Może mi się uda wrzucić filmik z jazdy :)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 02 kwie 2011, 22:39

Tak więc, zima została dziś oficjalnie pożegnana. Na moim Sportku zostały założone koła letnie. Możecie zobaczyć z jakim efektem prezentują się nowe felgi :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Post przeniesiony ze złego tematu :)

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: recento » 02 kwie 2011, 22:57

No teraz na własciwej stronie.Nie wiesz czy one nadaja sie na zimę ,bo cena atakcyjna w porównaniu do których sie przymierzałem /alutec Xplosive /??

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 02 kwie 2011, 23:19

Czy na zime..Hmmm..ja bym ich nie dawał. Szkoda takiej polerowanej felgi na sól. Dlatego ja seryjną dałem na zimówkę, a letnie kupiłem ładniejsze. Jak chcesz coś na zimę to bierz najzwyklejsze jakie są.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: kijaS » 03 kwie 2011, 09:35

Recenta: Nie :o nie bierz ich na zimę. Tak jak pisałem poprzednio w Twoim temacie alutec tak, TSW, TSR itp. nie. I tu nie zgodzę się z aBARTh-em, najzwyklejsze na zimę nie są dobrym wyborem. Chyba, że nie będzie Ci przeszkadzać, że po jednym sezonie pojawią się ogniska korozji :niewiem:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: recento » 03 kwie 2011, 10:16

Własnie tez cztałałem o tym , i na niektórych stronach sa spejalne zakładki "zima" ,ale na nowej stronie felgi.pl już jej nie ma.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 03 kwie 2011, 10:41

niektóre alufelgi są pokryte specjalną warstwą przeciwko specyfikom sypanym w zimie na drogi. Pytanie czy zależy CI żebys miał piekną błyszczącą felgę w zimie, czy poprostu chcesz mi alumy w zimie. Ja do tej pory stosowałem zwykłe alumy w zimie i poprostu często je myłem specjalnymi środkami. Nie było problemu z nimi.

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: recento » 03 kwie 2011, 10:53

nie lubie myć samochodu zimą [papa]

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 03 kwie 2011, 20:27

Pogoda dziś dopisała, więc grzechem byłoby gnić w domu. Pojechałem z żonką na małą wycieczkę do Ogrodzieńca na zamek. Kto nie był, polecam pojechać. Można naprawdę fajnie spędzić czas na świeżym powietrzu, czy we dwoje, czy z dzieciakami. Jest fajna polanka z ławeczkami na piknik. Dzieciaki mogą się powspinać po skałkach. Wejście na zamek kosztuje 6zł dorośli, 5zł uczniowie/studenci i do 6 lat za darmo. W drodze powrotnej dorwałem obiekt latający ( chyba jakiś MIG, choć nie znam się na tym ) więc cyknąłem fotę Sportkowi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: makuwa21 » 05 kwie 2011, 21:08

Ten obiekt latający,raczej nielot to Mig 5.
A ogrodzieniec i owszem zajefajny-Polecam wszystkim jak będą kiedys w Jurze.

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: wentyl » 05 kwie 2011, 22:09

Kolega makuwa21 znacznie lepiej zna się na samochodach niż samolotach :) Widoczny w tle za Sportage "nielot" to raczej Lim 5 (być może Lim5P z 1956r.) czyli polska produkcja na licencji Miga 17 (1949r.). Natomiast Mig 5 to dwusilnikowy myśliwiec o drewnianej konstrukcji tzw. średniopłat z 1941 r. i rzeczywiście był nielotem, bo powstało chyba 2 egzemplarze, z czego tylko jeden odbył próbny lot i na tym historia tego samolotu się zakończyła. Mój szwagier interesuje się lotnictwem i to on mi to wszystko wyklarował :lol: podczas wizyty w krakowskim Muzeum Lotnictwa Al. Jana Pawła II 39. Naprawdę warto je odwiedzić, a zwłaszcza jak się pod hangary lotnicze zajeżdża KIA Sportage. Budzi podobne zainteresowanie zwiedzająch jak wystawione eksponaty z historii awiacji :lol:
aBARTh - z pięknymi felgami jak te Twoje to Sportage rzeczywiście zasługuje na swoją nazwę :) Skusiłem się na te fabryczne 18" ale zastanawiam się, czy nie zamienić ich na jakieś ładne szprychy. Na zimę miałem Enzo 103 Dark i moim zdaniem to auto (zwłaszcza moje czarne http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=15&t=426&start=20 ;) na takich lub podobnych alusach wygląda super. Większość jednak woli zakładać jakieś klasyczne pięcoramienne na jakich jeździ większość SUVów. Czy jest na to jakieś uzasadnienie?
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: dealer » 05 kwie 2011, 22:56

dla mnie atutem prostych felg to "bezobsługowość" podobna do szarego koloru :) przelecą na myjce wodą pod ciśnieniem z jakimś szuwaksem i względnie czyste :)
sam myję felgi jedynie po sezonowej wymianie (jesienią zdarza mi się zapomnieć) a wiosną maja kiedy wyschnąć i mniej się upaćkam przy pakowaniu do samochodu pół roku później :D
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: wentyl » 05 kwie 2011, 23:10

dealer - tu bez wątpienia masz rację, bo niestety mieszkamy i jeździmy samochodami głównie w strefie klimatu umiarkowanego czyli "upaćkanego" :lol: Ale jak auto jest czyste... ? :!:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: makuwa21 » 06 kwie 2011, 09:33

Wentyl masz rację.
Moja pomyłka .Myślałem o Limie -5,a piszę o Migu 5.
Dobrze że to wyłapałeś.
A swoją drogą chętnie bym wynajął jakiegoś Miga żeby zrobił porządek w KMP.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: dealer » 06 kwie 2011, 23:20

wentyl pisze: Ale jak auto jest czyste... ? :!:

to najpóźniej następnego dnia pada :zlosnik:
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 13 kwie 2011, 23:27

Przy okazji kina i zakupów w nowym centrum handlowym w Bytomiu, mają tam "fajny" parking wielopoziomowy. Uwielbiam takie miejsca, ponieważ świetlówki "wyciągają" głębię lakieru. Efekt poniżej, choć zdjęcia robione na bardzo szybko i pod naciskiem zmęczonej żony. Muszę wrócić tam ze statywem i dłużej się pobawić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: wentyl » 20 kwie 2011, 17:07

Nawet KMP nie ma takich fajnych zdjęć w swoich folderach reklamowych jakie Ty aBARTh robisz swojemu autu 8-) Lakier rzczywiście powala przy tym świetle, ale to jednak całokształt robi to wrażenie!
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 20 kwie 2011, 23:39

Bo ja mam fioła na punkcie robienia zdjęć moim samochodom. Jeszcze muszę znaleźć "chwilę" żeby nauczyć się obróbki zdjęć no i znaleźć luźne środki na lepsze obiektywy do mojej lustrzanki. :)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: saber » 21 kwie 2011, 00:59

Hmm, a co na to lekarze ? ;)
Zainwestuj w szkło bo się opłaci - a fajne efekty uzyskasz filtrami. Polaryzacyjny pewnie już masz. Połówkowy szary zrobi "katalogową" fotkę w słoneczny dzień z błękitnym niebem, a gwiazdkowy dyfrakcyjny jest niezastąpiony do nocnych zdjęć świateł samochodów - zaje...ste efekty!

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 11 cze 2011, 23:36

Ostatnio miałem fazę na zrobienie ciekawej przeróbki zdjęcia. Czarno-białe foto z pomarańczką wyróżnioną.

Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Mariusz W » 14 cze 2011, 09:28

No fajnie to wygląda a jakby jeszcze zrobić efekt matowego lakieru też byłoby SUPER :)
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap