Sportage od aBARTh

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Meduzes » 19 lis 2010, 17:14

aBARTh - możesz podać cene, nazwę oraz gdzie zamawiałeś powyższe felgi ?! z góry dziękuje ... wyglądają zaj****** :twisted:
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 19 lis 2010, 20:29

pisałem o tym post w dziale Opony i Felgi :P

ale kurde juz kolejna osoba chce te felgi :P zaniedługo wszyscy na naszym forum będą mieli fele TSW [zdziwko]

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Baraqda » 19 lis 2010, 20:51

bo mają niezłą cenę ;)
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: saber » 20 lis 2010, 01:03

pisałem do tej firmy, ale twierdzą, że nie mają teraz tych felg w rozmiarze 17" ...

żeby aBARTh pozostał oryginalny, to zniechęcę trochę tych, którzy chcą je nabyć - felg tych nie polecał "mój" sprzedawca, twierdząc, że to "chińszczyzna" - nawet jeśli uda się je dobrze wyważyć to po 2-3 sezonach nie będą takie piękne :)... ale może się mylić

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 20 lis 2010, 11:47

to powiedz temu człowieczkowi, że firma TSW to firma założona przez byłego kierowcę wyścigowego, który z pochodzenia jest brytyjczykiem i swego czasu choć bez większych sukcesów ściagł się w Formule. A felgi firmy TSW są dostarczane do samochodów wyścigowych w Wlk.Bryt. w Formule F2000 czy jakoś tak.
Więc możesz go ode mnie pozdrowić i przekazać, że jak się nie zna niech nie zabiera głosu :) bo sam pewnie jeździ na stalówkach i z zazdrości będzie szydzić z tych felg. albo liczy, że Cię zniechęci i wciśnie Ci "ich" felgi z odpowiednim narzutem dealera [zlolta]

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: saber » 20 lis 2010, 16:40

aBARTh, a chciałem tylko pomóc :) Skutecznie obroniłeś te felgi, więc możesz liczyć na duże zainteresowanie DEMONami, a więc na to, że oryginalny nie będziesz :)
Zresztą sam wiesz, że ja też byłem nimi zainteresowany i gdyby nie to, że na lato mam już fabryczne 18" to z pewnością bym się na nie zdecydował. A na zimę szkoda takich felg, bo żadna felga z polerowanym frontem na zimę nie nadaje ...

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 20 lis 2010, 18:37

hehe wiesz skoro już nie mają ich w tej cenie, albo wogóle dostępnych to się tam nie martwię. pozatym w ofercie mają przecież mnóstwo wypasionych markowych felg i też w dobrej cenie.

a bronić będę tej firmy, bo poprostu rozbraja mnie, jak gada ktoś jak ten sprzedawca twój, że coś jest chińskie jak nie jest [panna] . obstawiam, że tamte koleśn nie ma takiej wiedzy jak ja ( nie chwaląc się :geek: :oops: ), osoby która w temacie motoryzacji i tuningu siedzi od lat i byle gó*na do swojego auta by nie wsadził.

inna sprawa, że wiadomo jak jest teraz z produkcją, że wszyscy przenoszą ją na chiny, tajlandię itp., bo tania siła robocza, co innego faktycznie chińskie fele za 900zł komplet 17" jak np " ADVAN made in Japan", które można kupić na Alleg*o (oryginalne ADVAN'y kosztują ok 1tys-1,5tys zł/sztukę w 17"), a te moje TSW przecenione z 2400zł za komplet na 1520zł, bo to już starszy model, a TSW wprowadza nową kolekcje na 2011 i ta firma też pozbywa się z magazynu żeby im nie zaległo.

(SABER nie chce żebyś odebrał tego jako atak do Ciebie, bo do Ciebie Ja nie mam pretensji) :) :) :) problemem jest ten 'fachowy' doradca u dealera "Twojego"

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: saber » 20 lis 2010, 19:10

Looz, ja sie nie gniewam :) Tym bardziej, że sam bym je kupił :) Gwoli ścisłości - pisząc o sprzedawcy nie miałem na myśli dealera - akurat tam obsługa jest kompetentna i miła. Po prostu jeden z pracowników w firmie gdzie biorę felgi tak się wyraził o TSW - oni bazują głównie na markowych felgach i może w ten sposób bronią zdecydowanie wyższych cen ...

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 20 lis 2010, 20:45

a to zwracam honor za sprzedawcę z kii :D

nie będę porównywał TSW do np. OZ racing, Speedline czy BBS bo to fakt wysoka półka.

Ja osobiście choruję na te felgi (OZ Adrenalina Black), ale to niestety na razie nie ten pułap cenowy
Obrazek

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: saber » 21 lis 2010, 00:42

no aBARATh , Twoje wybory wpisują się w mój gust :)

Rzeczywiście cena tych felg trochę wbija w glebe (ok 660zl/szt) ale w sumie, to też nie są jakieś ogromne pieniądze - zawsze można niewielki kredyt wziąć i cieszyć się taką piękną felgą. Pare stówek więcej, ale efekt na parę lat gwarantowany - taki design się nie starzeje i zawsze będzie dobrze wyglądać.

Mocno ubolewam nad tym, że tego typu felgi nie są wskazane na zimę, w innym wypadku już bym kombinował kasę :)

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Baraqda » 22 lis 2010, 09:34

rozbraja mnie tylko fakt, że jak już kupisz sobie takie piękne felgi, to boisz się gdziekolwiek zostawić swój samochód, bo po powrocie możesz zastać swoje autko na cegłówkach... Mam złe doświadczenia. Raz mi nawet antenę CB z dachu ukradli (odcięli nożem kabel...)
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 22 lis 2010, 14:38

wiesz co teraz to już aż tak nie kradną felg, bo ceny są niskie i wybór ogromny. tak jak kiedyś było z wypasionymi radiami CD do samochodów. złodziejom się już nie opłaca :roll:

a jak juz nawet dasz sruby zabezpieczajace to faktycznie zawsze nakrętkę do nich wozisz w aucie to Ci wybiją szybe i i tak odkręcą koła :) a masz ddatkowo problem z szyba

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Baraqda » 22 lis 2010, 15:15

Kiedyś z radiami CD. Ostatnio od znajomego w dwóch samochodach wybili szybę i wydłubali ... NAVI ... (w VW wydłubuje się je podobno wyjątkowo łatwo) to już się złodziejom bardziej opłaca...
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 29 lis 2010, 23:57

Skoro już mamy taka aurę za oknami to mała sesja zimowa na podjeździe, a dzień wcześniej było cieplutko i piekne słoneczko :) autko zostało pokryte woskiem na mokro i przepolerowane mikrofibrą. Po dwóch dniach jazdy w śniegu już tak nie błyszczy się :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Meduzes » 30 lis 2010, 10:29

świeci się jak psu j**** :twisted:

pięknie się prezentuje na jasnym tle śniegu
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Dezet » 30 lis 2010, 10:48

Czy ten ciemny pas na przedniej szybie to przyciemnienie fabryczne, czy sam nakleiłeś folię?
Pozdrawiam Dezet

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 30 lis 2010, 12:50

ciemny pas na przedniej szybie to folia do przyciemniania szyb, przy przyciemnianiu tyłu poprosiłem o pasek na przednią szybę ( zresztą w każdym moim dotychczasowym aucie było tak i nawyk pozostał)
pozatym czasami ten pasek jak jest odpowiednio szeroki może uratować przed fotoradarem :) nie widać wtedy twarzy i można wskazać innego kierowcę :) i punkty przepadają

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Bandi » 30 lis 2010, 13:20

Kolego aBARTh powiedz mi jeżeli nie jest to tajemnicą ile kosztowało cię przyciemnienie tego tyłu + ten pas na przednią szybę i czy nie bałeś się że później będą ci boczki trzeszczeć jak coś zostanie źle złożone lub nie dokładnie spasowane w końcu musieli to rozebrać. Ściemniał ci to salon KIA albo inna firma jak długo ci to robili :?:

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: soul » 30 lis 2010, 13:31

Zawsze możesz zrobić wyklejanie bez zdejmowania szyb.
Ja tak robię i nigdy problemu nie ma z foliami.
Aktualnie tak oklejonymi szybami jeżdżę już 2 lata, szyby są otwierane i folia się trzyma.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Dezet » 30 lis 2010, 13:45

Są też "folie" elektromagnetyczne. Taka gumowata, cienka folia w dziurki, jak nie chcesz oklejać. Jasno - zakładasz, ciemno - zdejmujesz. Bezśladowo. Super sprawa. Jedynie trzeba dociąć do kształtu szyby z rolki.
Pozdrawiam Dezet

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Bandi » 30 lis 2010, 13:47

Powiem ci szczerze nigdy tego nie próbowałem miałem już trzy samochody ściemniane ale zawsze mi rozbierali żeby folia była poniżej uszczelek, mówili że tak ma być a ja nie protestowałem. Przy Sportagu biedę nalegał żeby zrobili to bez rozbierania dzięki za info że się nic z tym nie dzieje, wolałem tego nie testować na siebie..


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap